Čo by ste pred fotením mali vedieť

Stalo sa Vám, že ste išli na fotenie a tesne pred fotením Vás prepadol stres, že vlastne nie ste správne pripravení? Pre všetkých, ktorí majú stres pred fotením, som si pripravila tento článok. 

Vedieť pózovať nie je nutnosť !!!

Často sa stretávam s tým, že sú klienti v strese kvôli pózovaniu pred objektívom. Od toho je tu fotograf, aby Vás usmernil. Nemusíte mať naštudovanú každú pózu od A po Z. Stačí spolupracovať s fotografom. Na základe môjho prístupu ku klientom Vám môžem odporučiť, ak ste vo veľkom strese alebo chcete mať len kľud a poriadok v pózach, nie je problém prejsť si s fotografom pózy, ktoré by ste chceli skúsiť pred samotným fotením. Následne, keď prídete na fotenie budete vedieť čo a ako. Ak sa v póze necítite dobre, nie je to chyba, povedzte mu to. Nie je pravidlo, že Vám musí každá póza sadnúť, je to úplne prirodzené. Nikto Vám za to nevynadá.

Objektív je Váš priateľ!!!

Prvé fotenie = stres. Nechcem sa opakovať, ale je prirodzené, že ak stojíte prvýkrát pred objektívom nie je Vám to zrovna príjemné. Ja osobne, keď u klientov vidím, že sa necítia dobre, keď príde na samotné fotenie, prípadne mi to sami povedia, snažím sa to zmeniť/zmierniť. To znamená, že zapnem hudbu, trošku sa porozprávame a vo väčšine prípadov stres opadne. Hneď je aj fotenie príjemnejšie, keď náš verný kamarát stres odíde.

Sme tu pre Vás! Nebojte sa nás!

Tak, ako som písala pri výbere fotografa na svadbu, napíšem aj tu. Pri výbere fotografa sa zamerajte aj na jeho spôsob komunikácie, môže Vám to o ňom veľa napovedať. V prvom rade sme tu pre Vás. Našou úlohou je, aby ste sa na fotení cítili príjemne, uvoľnene a hlavne prirodzene, aby ste si ho užili. Tak budete mať z fotenia nie len krásne fotografie, ale aj nezabudnuteľný zážitok.

Ako som spomínala v predošlom bode, ak sa v danej póze necítite práve príjemne, povedzte nám to. Vo väčšine prípadov to vie vycítiť aj fotograf, ale nie je na tom nič zlé, ak nám to poviete sami. Zároveň, ak máte pózu, ktorú by ste chceli vyskúšať, ale nie ste si istí, či už jej prevedením alebo jej vhodnosťou, opýtajte sa nás. Fotograf, ktorý Vás fotí si je vedomý, že nie ste profesionál a práve preto sa Vám bude snažiť radiť, usmerňovať Vás a odpovedať Vám na Vaše otázky.

Tak hurá do fotenia bez stresu !

Zdieľať článok: