Spoznajte Nikolette Vykopalovú!

Kto som a o čom bude tento blog sa dozviete práve teraz. 

Vitajte na mojom blogu!

Mám pre Vás dobrú správu. Ak Vás zaujímajú informácie z fotosveta z pozície fotografa alebo informácie zo strany potenciálnych klientov, ste na správnom mieste. Po dlhšej dobe som sa rozhodla, že by som chcela môj web okoreniť. Už na vysokej škole ma bavilo písať články, tak prečo to nerozvíjať ďalej a možno niekoho inšpirovať alebo mu poradiť. Písanie článkov mi išlo jedna radosť, tak verím, že to vo mne stále zostalo.

Téma na prvý článok bola jasná. Skôr ako sa ponoríme do tajov foto sveta musíme sa zoznámiť. Tí, ktorí ma poznáte sa možno dozviete niečo nové, ostatným skúsim aspoň trochu priblížiť svoju prácu a mňa ako osobu. 

Som full time fotografka, ktorá sa pri fotení snaží riadiť srdcom. Mojím cieľom je zachytiť tie krásne emócie, ktoré práve prežívate, aby sa Vám uchovali v podobe fotografií. Každé fotenie má u mňa špecifické miesto a ku každému pristupujem individuálne. K fotografii som sa dostala náhodou, ako možno viacero mojich foto kolegov. Nikdy som si svoju budúcnosť nespájala s fotografiou (vidíte kde som teraz :D).

A ak sa pýtate kedy sa to vo mne zlomilo a začala som sa zamýšľať nad mojou budúcnosťou fotografky, bolo to pri nástupe na vysokú školu. Môj súčasný partner a nové spolužiačky ma motivovali začať fotiť viac. Začala som s fotením formou TFP (time for print / time for photos). Mojimi modelmi sa stali spolužiačky, kamošky a môj partner. Snažila som sa využiť každú voľnú chvíľu na fotenie, či už medzi prednáškami alebo po škole. Hľadala som si modelky na fotenie aj cez facebookové stránky, aby som sa mojimi fotkami dostala aj do okruhu nových ľudí. Postupne som si rozširovala portfólio a s tým prichádzal aj občasný záujem o platené fotenia. Ale zas povedzme si úprimne, v tom období som nemala predstavu koľko si vypýtať za fotenie a išlo naozaj o minimálne sumy. Mám vyštudovanú masmediálnu a marketingovú komunikáciu, ktorú sa snažím využívať aj na mojich sociálnych sieťach. Ako fotografka svoju pozornosť upriamujem aj na marketing, tvorbu obsahu, plánovanie obsahu, natáčanie videí, komunikáciu a veľa ďalšieho.  

Leto zmenilo moje foto plány. Dostali sme nápad ísť robiť animátorov a keďže moje fotenie nepredstavovalo môj hlavný príjem chopili sme sa príležitosti. V tom momente som si neuvedomila, že tá komunita a klienti, ktorých mám, na mňa čakať nebudú. Stalo sa presne to, čo si myslíte. Začínala som odznova. Opäť som začínala s TFP foteniami, aby som si rozšírila portfólio. Hľadala som modelky na Instagrame, snažila som sa robiť súťaže, dávať zľavy, aby si ma ľudia všimli a myslela som si, že mi to pomôže opäť získať klientov. Túto odbočku v podobe animátorky neľutujem, ale spätne by som to celé naplánovala inak. Keď som sa opäť postavila na nohy prišiel Covid a neuveríte, ale išlo o veľmi podobnú scénku. Nezačínala som síce úplne od začiatku, ale kalendár mal od zaplneného veľmi ďaleko.

Po týchto skúsenostiach som sa rozhodla po skončení školy investovať všetok čas iba foteniu. Bol to risk? Asi aj áno, ale mala som rozbehnuté svadobné fotenia. To znamená, že ešte dva dni pred štátnicami som fotila svadbu a víkend po štátniciach ďalšiu. Po škole som nabehla na svadobný maratón a to bolo presne to čo som potrebovala. Dá sa povedať, že som sa nezastavila až do konca decembra a vďaka tomu som si ani nestihla uvedomiť, že je koniec školy. Momentálne sa nachádzam na takej ceste akú som si predstavovala a smerujem k svojmu cieľu.

Nie každé rozhodnutie bolo v spojení s foto kariérou správne, ale aj napriek tomu ma tie rozhodnutia posunuli a dostali tam, kde som teraz. Momentálne sa prioritne venujem svadobnej fotografii, ale v mojom portfóliu nájdete rôzne druhy fotení. Rada prijímam výzvy, preto ak ste nenašli v mojej ponuke typ fotenia, o ktorý máte záujem, napíšte mi a spolu to vymyslíme a zrealizujeme.

Teším sa na Vás!

Zdieľať článok: