Kedy fotiť svadobné portréty

Otázka, nad ktorou si láme hlavu snáď každý pár pri plánovaní svadby.

V tomto článku nenájdete 100% správnu odpoveď. Každému sedí niečo iné. Každý má inú predstavu o svadbe a svadobných portrétoch. Je niekoľko možností ako zakomponovať fotenie svadobných portrétov do Vášho harmonogramu. Poďme sa na to pozrieť.

Svadobné portréty pred obradom

Ide o skvelú voľbu pokiaľ ženích a nevesta nekladú dôraz na prvý pohľad až pri samotnom obrade. V takomto prípade fotenie prebieha po fotení príprav. To znamená, že najskôr sa nafotia prípravy a následne sa presúva na fotenie svadobných portrétov. Ak by ste chceli zanechať čaro prvého pohľadu, ale časovo Vám portréty sedia lepšie pred obradom, nezúfajte!! Stále to viete pekne zladiť. Pred fotením samotných svadobných portrétov môžete mať Váš “prvý pohľad”. Taktiež je to veľmi čarovný okamih. Krásne, čarovné, veľmi osobné. Ak by ste to chceli ešte vyšperkovať. Môžete k tomu zakomponovať sľuby, ktoré si v súkromí vzájomne prečítate. Často si klienti dávajú svadobné portréty pred obradom z dôvodu “preplneného” harmonogramu, kedy by po obrade nebol priestor na ich fotenie.

Svadobné portréty po obrade

Tento spôsob väčšinou volia páry, ktoré majú hostinu na mieste, kde sa nachádza priestor na fotenie portrétov (záhrada, terasa a pod.). Samozrejme záleží aj od vkusu a Vašej predstavy o svadobných portrétoch. V tomto prípade sa portréty vo väčšine prípadov fotia po večeri. Ak to čas umožní, klienti majú záujem aj o fotenie portrétov mimo priestoru konania hostiny. Pre predstavu, ide o lokalitu v blízkosti konania hostiny, neodchádzame na hodinu z dohľadu, nebojte sa. Tento prípad je však (minimálne pri mojich svadbách) ojedinelý. Niekedy sa stane, že sa fotenie portrétov rieši operatívne, podľa aktuálneho harmonogramu či západu slnka/počasia. Všetko je o dohode s fotografom.

Svadobné portréty v iný deň

Ak sa nechcete stresovať plánovaním svadobných portrétov počas svadobného dňa alebo Vám jednoducho nezapadajú do harmonogramu, táto možnosť je pre Vás ako stvorená. Fotenie portrétov v iný ako v svadobný deň je skvelou voľbou, pokiaľ chcete mať napríklad fotky z konkrétneho miesta, ktoré je vzdialené od lokality, kde sa koná Vaša svadba a nechcete ich pred obradom. Tento spôsob využívajú aj nevesty, ktoré chcú mať na svadobných portrétoch iné svadobné šaty ako mali na svadbe. Pri fotení svadobných portrétov v iný deň si nezabudnite so sebou zobrať obrúčky. Smejete sa, že je to samozrejmosť? Niekedy sa to stáva, verte mi. 😀

Verím, že Vám tento článok pomôže pri rozhodovaní sa, ako a kedy fotiť svadobné portréty!

Zdieľať článok: